Bakımlı Bir Kadın Olmak İçin 7 Kural

Güzellik kavramı kişiden kişiye değişen bir kavram olarak önümüze çıkmaktadır. Güzelliğin ölçütü kimi için kendin ile barışık olmak iken kimileri içinde ince bir bele sahip olmak olabilir. Güzellik anlayışının her on yılda bir değiştiği göz önüne alınırsa bunun çokta şaşırılması gereken bir durum olmadığı anlaşılacaktır. Bu sebeple güzel olmak gibi bir takıntınız varsa bunu bir kenara bırakmalısınız. Bu takıntınız yerine kendinize bakma konusunda çaba göstermeniz aslında güzelliğinizi taçlandırmanın en önemli yoludur. İşte sizler için hazırladığımız bakımlı bir kadın olmak için gereken yedi kural;

  1. Saçlar

Bakımlı olma konusunda en önemli unsurların başında saçlar gelmektedir. Yüzünüz her ne kadar güzel olursa olsun eğer saçlarınız pis ve dağınıksa bu diğer insanlar karşısında kötü bir izlenim oluşturacaktır. Bu sebeple saçlarınıza bakım yapmalı ve temiz tutmalısınız. Ayrıca tüm bunların yanı sıra saçlarınıza kafanızın yapısına uygun bir saç modeli de oluşmanız gerekir.

  • Kaşlar

Kaşlarımız, gözlerimizin daha güzel ve çekici görünmesini sağlayan önemli bir unsurdur. Bu sebeple kaşların bakımı da düzenli olarak yapılmalıdır. Dolayısıyla yeni çıkan kaşları alarak en azından iki haftada bir kez olmak üzere toparlamamız gerekir. Kaşlar ufak bir detaymış gibi gelebilir fakat insan yüzüne bakıldığında ilk fark edilecek olan detaylardan birisidir.

  • Bakımlı Bir Cilt

Cildimiz havanın sıcak veya soğuk oluşuna göre tahriş olabilir ya da üzerinde çatlamalar meydana gelebilir.  Bu sebeple cildinizin bakımını her gün düzenli olarak yapmanız gerekmektedir. Cildinize çeşitli peeling yöntemleri ya da maskeler uygulayarak meydana gelen lekelerin önüne geçebilirsiniz. Bu sayede cildiniz daha parlak ve daha canlı bir görünüme kavuşacaktır.

  • Makyaj

Makyaj hemen hemen tüm kadınların uyguladığı ve vazgeçemediği bir konudur. Fakat kadınların birçoğu makyajı yanlış uygulamaktadır. Dolayısıyla makyaj yaparken kadınlar kendi yüzünü iyi tanımalı ve tüm detaylara dikkat ederek teni için en uygun olan makyajı uygulaması gerekir.

  • El ve Tırnaklar

Bakımlı olmanın diğer bir önemli unsuru ise el ve tırnaklardır. Güzel bir görünüme kavuşmak istiyorsanız ellerinize ve tırnaklarınıza da bakım yapmanız gerekir. Ellerinizin yumuşak ve pürüzsüz bir görünüme sahip olması, tırnaklarınızın ise manikürlü ve temiz bir görünüme sahip olması gerekir.

  • Giyim

Güzel görünmek için cilt bakımı, makyaj ve saçlardan sonra vücudunuza uygun bir biçimde giyinmekte sizin güzelliğinizi ortaya çıkaracaktır. Giyeceğiniz kıyafetin veya elbisenin vücudunuza uygun olması ayrıca hem saç stilinize ve makyajınıza uygun olması gerekmektedir. Bu vesile ile hem şık hem de güzel bir görünüme sahip olabilirsiniz.

  • Koku

Güzelliğiniz için son unsur ise teninize uygun ve kalıcı bir parfüm kullanmaktır. Dışarıdan bakıldığınızda sizi bakımlı ve güzel görenler yanınıza yaklaştığınızda da o güzel kokunuzdan etkilenecektir. Bu şekilde tam olarak bakımlı, temiz ve şık bir görünüme sahip olmuş olacaksınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*