Genç Gösteren Makyaj Hileleri

Genç gösteren makyaj hileleri her yaştan insanların uygulama yapabileceği teknikleri içerir. Bu nedenden dolayı orta ya da yaşlı yaş grubunda olan kişiler de rahat bir şekilde yapabilir. Bu adımlardan ilki öncelikli olarak cildinizde var olan lekelerin kapatılmasını sağlamak olacaktır. Eğer lekesiz ve problemsiz bir cildiniz var ise pürüzsüz bir görünüm elde etmek için yine kapatıcı kullanmanız gerekir. Kapatıcı ile lekelerin rengi kapandıktan sonra yüz hatlarını belirgin duruma getirebilmek adına kontürleme işlemlerini yapmanız gerekir. Cildinizin daha genç bir görünüme sahip olabilmesi açısından belirli alanları gölgeleme ile belirgin hale getirebilirsiniz. Ardından gözaltı ve burun üstü gibi alanların renklerini aydınlatıcı ile aydınlık hale getirebilirsiniz. Burun kenarlarını küçültmenize yardımcı olan kontürleme işlemini burada da uygulama yapabilirsiniz.

Göz Renginizi Göz Makyajı İle Belli Edin

Genç gösteren makyaj hilelerinden birisi de renkli gözlü olan kişiler için göz renklerinin ortaya çıkabilmesi için yapılan gölgeleme işlemidir. Gölgeleme işlemini uygulamak için göz farını da kullanabilirsiniz. Göz rengini belli ettikten sonraki işlem olarak kaş çizginizi daha belirgin hale getirebilirsiniz. Burada göze yapılan birçok işlem süreci vardır. Kaş çizginizin alım şeklini daha iyi duruma getirebilmek için bu metodları yapabilirsiniz. İlk olarak açık renkli bir kapatıcı ile şekli belirgin hale getirmeniz gerekir. Ardından beyaz ya da ten rengi olan bir kalem ile göz pınarlarınıza aydınlık verebilirsiniz. İşlemler devam ederken aynı kalem ile göz içinize uygulama yapabilirsiniz. Gözün içine ten rengi ya da beyaz renk kalem sürmek, gözü olduğundan daha büyük göstermeye yardımcı olmaktadır.

Rujunuzu Profesyonel Olarak Sürün

Genç görünmenize katkı sağlayacak diğer bir uygulama modeli ise ruj sürmektir. Doğal ve genç görünebilmek için koyu renk tonlarından uzak durmanız gerekir. Doğal tonlarda olan ruj modellerinden satın alabilirsiniz. Ardından mükemmel olarak sürüş yapabilmek için dudak kenarlarınızı çerçeve şeklinde çizmeniz gerekir. Dudak kaleminin rengi rujunuz ile uyumlu olmalıdır. Daha kalıcı ruj uygulamaları yapabilmek adına bu çizim işlemlerini alışkanlık haline getirerek yapmanız önerilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*