Kadınlarda Uzun Saç Mı Kısa Saç Mı Daha Havalı Duruyor?

Kadında saç faktörü kadın güzelliğinin ön plana çıkması açısından en önemli aksesuardır. Saç ister kısa ister uzun olsun önemli olan yakışmasıdır, kişinin yüz yapısına uygunluğudur. Uzun saç sevenler için bakım yaptırmak aksatılmaması gereken bir durumdur. Bakım yapılmaması halinde saç dökülmeleri problemleri yaşanacaktır. Saç bakımı olarak gerek evde gerek kuaförde bakım kürleri söz konusudur. Bu bakım kürleri ile saça bakım yapılarak zarar görmesi en aza indirgenmeye çalışılır.

Kadın Saçı Bakımı 


Kadın saçı görselliktir. Sağlıkla ışıldayan bir saç, canlı bir saç demektir. Bu canlı saçı taşıyan birey de bu canlılıktan etkilenerek sağlıklı bir görünüm ve enerji yayacaktır. Saça gerek şekil vermek gerekse canlılığını korumak amaçlı keratin bakımları her zaman önerilendir. Bu bakımlar evde de uygulanabilir ancak tavsiye edilen profesyonel bir el tarafından uygulanmasıdır.

Kadında Uzun Saç mı Kısa Saç mı?


Kadında uzun saç mı kısa saç mı daha havalı sorusundan önce sağlıklı bir saç detayı üzerinde durulmalıdır. Çünkü sağlıklı saç, bakımlı saç havalı durur. Bu bakımdan kullanılan şampuandan, saç kremine, yapılan bakım kürlerine kadar her detay önem taşımaktadır. Özellikle saç boyalı ise bakımlı olma şartı çok daha ağır basmaktadır. Zira yapılan boyalar saçtaki nemi almakta, yıpratmaktadır.

Kısa Saç Modeli 


Kısa saç havalı duran bir saç modelidir. Ve özellikle de kadınlar için yaz aylarında tercih edilir. Kısa saçlar yaz aylarında rahatlık kazandırır. Kısa saç modeli olarak en çok tercih edilen küt kesimlerdir ki, tam bir kurtarıcıdır. Saçın rengini ortaya çıkarır, çok daha bakımlı görünmesini sağlar.

Uzun saç herkese yakışmaz. Uzun saç için yüz şekli, saç rengi tonu, kilo ve yaş önemli detaylardır. Uzun saç için aynı zamanda bakım şarttır. Saç bir kadın için vazgeçilmez olduğu kadar kadınsal bir görüntüdür. Kısa saçlarla belki modern ve havalı bir görüntü kazanılabilir ama uzun saçla da gerek açık bırakmak gerekse bir topuz uygulamak mümkün olabilmektedir.

Bir kadının hayat tarzı da saç tipinin uygulanmasında önem taşır. Yoğun bir iş kadını ya da çocukları olan bir anne için uzun saç tam anlamıyla bir eziyettir. Uzun saçın her zaman temiz tutulmasına, yıkanmasına, kurutulmasına, şekle sokulmasına ihtiyaç vardır. Her saç tipinin uzun ya da kısa olsun bakıma ihtiyacı vardır. Saç uzadıkça yıpranmalar, kırılmalar başlar. Özellikle uzun saç kullanımı söz konusu ise bu durum çok daha dikkat çekici bir hal alır.

Bir saçın havalı durması için saçın temiz, canlı ve bakımlı olması hali aslında yeterli detaylardır. Bu nedenle kısa ya da uzun saça gerekli özen gösterilirse kişinin tarzı ile orantılı olarak havalılık ögesi kazanılmış olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*